W poniedziałek 5 czerwca klasy 3-5 udały się do Poznania.

Jako pierwszy zwiedziliśmy stadion piłkarski przy ul. Bułgarskiej, na którym swoje domowe mecze rozgrywa Lech Poznań. Trasa wiodła miejscami niedostępnymi dla zwykłego kibica: salą konferencyjną, muzeum klubowym, szatnią gości, ławkami rezerwowych oraz lożami Skybox. Po zwiedzaniu odwiedziliśmy sklepik klubowy, gdzie mogliśmy zakupić pamiątki. Ze stadionu udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie spotkaliśmy się z animatorem, który wcielił nas w rolę Detektywów Historii. Wcielając się w różne postacie historyczne odkrywaliśmy tajemnice chrztu Mieszka I, walk o zjednoczenie rozbitego na dzielnice kraju i śmierci Przemysła II oraz legendy związanej z pojawieniem się słynnych koziołków na wieży poznańskiego ratusza. Dowiedzieliśmy się też jak wyglądało życie w miastach w dawnych epokach oraz na czym polegała praca kata.